Nasze działania

Fundacja Mortęska powstała po to, żeby nieść pomoc i wspierać inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Poprzez szerokie spektrum działalności skupionej m.in. na ochronie zdrowia, propagowaniu kultury, edukacji i ochronie zabytków, pragnie angażować się w życie regionu, wpływać na jego rozwój i dbać o jakość życia mieszkańców. Inspiracją dla tych działań jest postać patronki fundacji – siostry Magdaleny Mortęskiej, która w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa.

Naszym priorytetem jest aktywne działanie na rzecz ochrony zdrowia oraz wspieranie inicjatyw kulturowych. Dbamy o tożsamość naszego regionu, chroniąc zabytki przyrody, wspieramy projekty edukacyjne i naukowe oraz popularyzujemy dziedzictwo kulturowe. Wiem, jak ważny jest aktywny tryb życia, dlatego włączamy się w promocję sportu i propagujemy zdrowe odżywianie. Ponadto bierzemy udział w organizacji imprez sportowych oraz inicjujemy działania sprzyjające integracji społecznej. Każdego dnia chcemy sprawiać, by świat wokół nas był bardziej przyjazny do życia i rozwoju kolejnych pokoleń.