Park w Mortęgach odzyskał dawną świetność

2017-06-09

Zakończył się pierwszy etap prac rewitalizacyjnych parku w Mortęgach. Ten pochodzący z połowy XIX wieku kompleks pałacowo parkowy stanowi świadectwo przyrodnicze i kulturowe ówczesne wsi. Dlatego jego odnowienie jest doskonałym sposobem na kultywowanie historii i tradycji regionu.

W ramach rewitalizacji odtworzono m.in. dawne układy komponowanej zieleni parkowej oraz zaproponowano uatrakcyjnienie części reprezentacyjnej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu. Odtworzono także pierwotny układ ścieżek parkowych oraz liczne elementy małej architektury. Taki zakres czynności pozwoli zachować naturalny charakter parku, a jednocześnie zatrzyma proces sukcesji wtórnej. Rewitalizacja to doskonały sposób na odtworzenie dawnej świetności i niepowtarzalnego klimatu tego miejsca sprzed stuleci. Kontynuacja czynności rewitalizacyjnych planowana jest w dalszej części roku 2017.