Rewitalizacja Pałacu

2017-01-10

W sercu Ziemi Lubawskiej, we wsi Mortęgi znajduje się pałac, który powstał w XIX wieku. Do 1945 roku właścicielami posiadłości była rodzina Geiger, po II wojnie światowej przeszła ona w ręce Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość”. W 2013 roku właścicielami Pałacu w Mortęgach zostali fundatorzy Fundacji Mortęska, Alina i Jan Szynaka, którzy postanowili odtworzyć dawną świetność tego miejsca.

Rozpoczęto prace rewitalizacyjne Pałacu, których celem była odtworzenie wielowiekowej historii kompleksu. Pałac zbudowany w 4 ćwierci XIX w. posiada wartość zabytkową Projekt przed rozpoczęciem pracy został zgłoszony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków który go zaakceptował i wyraził zgodę na jego realizację. W wyniku podjętych prac Pałac w Mortęgach zachował dawny charakter, a jednocześnie stał się miejscem o walorach turystycznych, przybliżającym historię regionu.