Sprzęt endoskopowy umożliwił diagnostykę setek pacjentów

2018-02-07

Pod koniec roku 2016 Państwo Alina i Jan Szynaka, fundatorzy Fundacji „Mortęska”, przekazali Szpitalowi Powiatowemu w Nowym Mieście Lubawskim sprzęt medyczny o wartości ponad ćwierć miliona złotych. W ciągu 12 miesięcy dzięki nowoczesnym urządzeniom diagnostycznym przeprowadzono aż 978 badań.

Do pracowni Endoskopowej Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim trafiły videogastroskop, videokolonoskop i videoduodenoskop, które umożliwiły trafną diagnostykę wielu mieszkańców naszego regionu. Sprzęt endoskopowy który został przekazany szpitalowi, dzięki działalności Fundacji „Mortęska” uchronił przed poważnymi problemami zdrowotnymi wiele osób. Wczesne wykrycie niepokojących zmian pozwoliło wdrożyć odpowiednie leczenie we wczesnym stadium zaawansowania choroby. Tego typu działania doskonale prezentują działalność fundacji oraz realizację celów statutowych poprzez ochronę zdrowia mieszkańców Ziemi Lubawskiej.